کلماتی با قدرت جادویی در فروش » آموزشگاه بازارسازان | مرکز آموزش مهارت های بازاریابی و فروش
  • برای ثبت نام کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
راهکارها


کلماتی با قدرت جادویی در فروش


در فروش همیشه بعضی از کلمات با قدرت جادویی وجود دارند که مشتریان علاقه مند هستند که آنها را از زبان شما یا نیروهای تان بشوند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما از اهمیت این کلمات آگاه هستند:

چگونه می توانم به شما کمکم کنم؟

مشتریان همیشه به دنبال فرصتی برای توضیح دقیق آنچه که لازم دارند میباشند. بسیاری از اوقات فروشندگان این خواسته مشتری را حس می‌کنند و نسبت به مشتری این تعهد را دارند تا بیش از آنکه ابتدا به صحبت‌های او گوش دهند، نیاز او را حدس بزنند. با پرسیدن این پرسش که "چگونه میتوانم کمکتان کنم؟" شما سر صحبت را با یک جمله مثبت آغاز می‌کنید (چرا که "کمک میکنید" نه اینکه "بفروشید") و در انتها نیز با پرسیدن پرسشهای باز، آنها را به صحبت راجع به آنچه نیاز دارند دعوت میکنید.

من می توانم مشکل را حل کنم

بسیاری از مشتریان، مخصوصاً مشتریان B2B به دنبال خرید راهحل هستند. آنها از پاسخ هایی که متناسب با زبان کاروکسب آنها باشد استقبال می‌کنند. 

اطلاعی ندارم ولی حتماً در این مورد اطلاع کسب خواهم کرد

زمانی که از سوی مشتری با پرسشی واقعاً سخت روبرو میشوید که پاسخ دادن به آن نیازمند پرس و جو از سوی شماست، باید به جای فرار از پاسخگویی این قضیه را بپذیرید. بعضی از مسائل وجود دارند که اعتبار شما را زودتر از پاسخ دادن ناآگاهانه به یک پرسش آن هم زمانی که از عواقب این پاسخگویی ناآگاهانه اطلاعی ندارید، زیر سؤال می برند. بعضی از خریداران باهوش ممکن است شما را با پرسیدن پرسشی که میدانند قادر به پاسخگویی به آن نیستید امتحان کنند و شما نیز در مقابل در حالی که آنان ساکت نشسته‌اند و به حرف‌های شما گوش میدهند پاسخ اشتباه به آنها بدهید. پس مطمئناً یک برخورد صادقانه، صداقت شما را در دید مشتری بالا میبرد.

من مسئولیت آن را میپذیرم

به مشتریانتان بگویید که متوجه این موضوع هستید که مسئولیت کار با شماست تا اطمینان حاصل کنید که با رضایت خاطر بیشتری با شما معامله میکنند. همچنین به آنها این اطمینان را بدهید که از انتظارات‌شان آگاهی دارید و کالا و یا خدمات مورد نظرشان را طبق قیمت توافق شده به آنها تحویل خواهید داد. در اینجا نیابد هیچ هزینه اضافی به مشتری تحمیل شود. 

به اطلاعتان خواهم رساند

حتی اگر نوع کاروکسب شما باصطلاح بخر و ببر است، احتمالاً باز هم دفعات مکرری به هماهنگی و برنامهریزی نیاز دارید. به مشتریانتان این اطمینان را بدهید که آنها را نیز از این روندها آگاه خواهید کرد. مشتریان بیشتر به فروشندگانی اعتماد دارند که همیشه آنها را از شرایط آگاه کنند. خواه خبر خوبی در این ارتباط در راه باشد یا نه!

به موقع خدمتتان تحویل میدهم

تاریخ تحویل توافق شده عهد و پیمانی است که نباید زیر آن زده شود. تعطیل بودن و بهانه‌های دیگر در اینجا معنا ندارد. هفته اول فروردین به معنای هفته اول فرودین است اما نه برای مشتری! حتی اگر چند روز آن تعطیل رسمی باشد مشتریان شما منتظر شنیدن این جمله از سوی شما هستند: "به موقع خدمتتان تحویل خواهم داد." البته تأمین کننده یا فروشندهای که مشتاقانه این کار را انجام دهد بسیار نادر است ولی در حافظه مشتری به یاد خواهد ماند.

دقیقاً همان چیزی خواهد بود که سفارش دادید

چیزی که مشتری تحویل میگیرد نباید "شبیه و یا حتی بهتر از" چیزی باشد که سفارش داده است. بلکه دقیقاً باید همان چیزی باشد که سفارش داده است. شما نباید بجای مشتری تصمیم بگیرید و صلاح او را در فرستادن سفارشی دیگر ببینید.

 سفارش به طور کامل تحویل داده خواهد شد

به مشتریان خود این اطمینان را بدهید که سفارش خود را به طور کامل دریافت خواهند کرد و به عنوان مثال نباید منتظر دریافت بخشی از آن طی چند روز آینده باشند. هیچ وقت به مشتری نگویید که "سفارش به طور کامل به دستش خواهید رسید به جز بخشی از آن که..."

غفلت از هریک از گامهای اشاره شده این برداشت را به مشتری منتقل میکند که تنها تا زمانی که از شما خرید می‌کند به او احترام میگذارید. علاوه بر این، این حس را به او منتقل میکند که مورد فریب قرار گرفته و یا از وی سوءاستفاده شده است که این موضع باعث ایجاد نارضایتی از شما و سازمان‌تان و ایجاد تبلیغات منفی علیه آن میگردد.

پس صادقانه به مشتریان ثابت کنید که به آنها اهمیت میدهید تا آنها نیز شما را به دیگران توصیه کنند و بتوانید فروش خود را تکرار کنید.

0 دیدگاه :

سامانه آموزش آنلاین بازاریاد